Jak rynna zmienia dom?

Można powiedzieć, że rynna to tylko kawałek metalu czy plastiku, który odprowadza wodę opadową z połaci dachu. Tylko albo aż! Rynna bowiem może mieć znaczący wpływ na wygląd domu. Może szpecić, może też być eleganckimi estetycznym dodatkiem.

Czy jednak to stwierdzenie jest słuszne? Może kiedyś było ono w 100% prawdziwe – rynna być musiała – jako zło konieczne. Dziś jednak wszystko się zmieniło. Na rynku wciąż istnieją i są najbardziej popularne rynny półokrągłe, jednak można je zakupić w wielu wersjach kolorystycznych, aby dopasować je odpowiednio do koloru dachu czy elewacji naszego domu. Pojawiły się także rynny kwadratowe, które na rynek wprowadziła firma Galeco. Kwadratowe rynny tego producenta, podobnie jak inne produkty tej firmy, cechuje wysoka jakość materiałów oraz długa gwarancja. Ponadto rynny te dostępne są w wersji stalowe jak i w wersji z tworzywa pvc, dzięki czemu inwestor może dobrać sobie odpowiedni materiałów, również w zależności od zasobności portfela.

Oczywiście rynny stalowe są droższe, gdyż sam materiał jest długowieczny i bardzo trwały, a ponadto ten typ rynny charakteryzuje się możliwością zasłonięcia poziomu rynnowego maskownicą. Dzięki temu rynna jest niewidoczna, a okap jest równo wykończony. Jedynym dowodem na montaż rynny jest kwadratowa rura, która prowadzona jest po elewacji. Jej kształt jest również tutaj atutem, gdyż stanowi elegancki i niespotykany dodatek.

Dla miłośników minimalizmu idealnym rozwiązaniem może być zastosowanie rynny bezokapowej, której nie widać z zewnątrz. Cały system chowany jest w warstwie ocieplenia budynku, dzięki temu inwestor może zbudować wymarzony dom o niestandardowej bryle. System bezokapowy jest jednym i innowacyjnym rozwiązaniem, którego autorem jest firma Galeco i tylko ona posiada je w swojej ofercie.

Zdecydowanie rynny kwadratowe oraz rynny ukryte mogą zmienić dom, nadać mu nowoczesnego charakteru, albo wręcz odmienić wizualną formę budynku. Więcej na temat rynien kwadratowych i ich doboru bryły budynku można poczytać tutaj.