Fachowiec złapany w sieć

Jednym z największych problemów każdego inwestora jest znalezienie odpowiednich fachowców. Sposobem najprostszym i najczęściej stosowanym jest wybór ekipy budowlanej polecanej przez krewnych czy znajomych – taka rekomendacja ceniona jest najbardziej. Nie każdy jednak ma szansę w taki sposób znaleźć odpowiedniego wykonawcę. I co wtedy?

Najczęściej wybierając ekipę budowlaną kierujemy się poleceniami innych inwestorów, którzy z danymi fachowcami pracowali, ci którzy nie mają kogo o opinię zapytać, mogą wybrać się na plac budowy. I na miejscu zaobserwować jak dana firma pracuje, czy przestrzega przepisów, sumiennie i rzetelnie wypełnia swoje obowiązki oraz jakie są jej efekty.

Nie najgorszym sposobem oceny i ostatecznie wybory fachowca jest sprawdzenie ich strony internetowej konkretnej firmy i dokładna analiza wszelkich rekomendacji, które zwyczajowo są na niej umieszczane. Tego typu dane każda szanująca się firma budowlana udostępnia także w swojej siedzibie wszystkim zainteresowanym osobom. Opinie na stronie www czy inne rekomendacje zwykle jednak filtrowane są pod kątem ich pozytywności – te mniej pochlebne rzadko trafiają na eksponowane miejsce.

Sprawdzając stronę internetową można wiele dowiedzieć się o danej ekipie – choćby na temat ich profesjonalizmu. Dobra firma powinna udostępniać publicznie szereg danych takich jak choćby numer REGON, adres siedziby, namiary kontaktowe. Już sam fakt tego, iż posiada swoją domenę może być wskazówką, iż mamy do czynienia z budowlańcami, którzy traktują swoją pracę poważnie – jej istnienie uwiarygodnia bowiem firmę w oczach potencjalnych klientów. Dobrym sygnałem jest także bogata galeria zdjęć, w której znajdują się fotografie dotychczasowych realizacji, a także wszelkie dane na temat przebytych kursów i szkoleń danych członków ekipy. W cenie są także certyfikaty producentów budowlanych, które świadczą, iż dana ekipa dobrze poradzi sobie z wybranymi przez inwestora materiałami. Na korzyść wykonawcy przemawiać będzie także przynależność do przeróżnych organizacji zajmujących się działalnością rozwojową, szerzących wiedzę na temat nowoczesnych technologii w budownictwie itp.

Oczywiście informacji na temat wykonawców szukać można także na przeróżnych forach internetowych oraz mediach społecznościowych. Jednym z takich pożytecznych narzędzi jest strona www.polecanydekarz.pl – to prosta wyszukiwarka pozwalająca szybko znaleźć profesjonalnych budowlańców zajmujących się dachami w okolicy. Jest ona współtworzona przez inwestorów, którzy samodzielnie decydują, jaki fachowiec może znaleźć się w serwisie.

Internet ułatwia więc poszukiwania odpowiednich fachowców i daje szanse na znacznie lepsze poznanie ich jeszcze przed rozpoczęciem prac. Warto jednak korzystać z niego z głową, pamiętając, iż opinia przypadkowej, anonimowej osoby niekoniecznie musi być rzetelną oceną profesjonalizmu danej firmy.