Nowoczesny wygląd dachu z rynnami prostokątnymi

Nowoczesny wygląd dachu z rynnami prostokątnymi

W budownictwie jednorodzinnym modne są obecnie eleganckie i proste bryły z dwuspadowym dachem. Do takiej nowoczesnej stylistyki idealnie pasują prostokątne rynny, które nie tylko świetnie się prezentują, ale również są bardzo praktyczne. Zapoznaj się z treścią artykułu i dowiedz się więcej na ich temat!

Dlaczego warto wybrać prostokątne rynny?

Zastanawiasz się, dlaczego warto zainwestować w rynny prostokątne, skoro niemal wszędzie dookoła są tradycyjne – o  okrągłym przekroju? Powodów jest przynajmniej kilka. Rynek budowlany jest dynamiczny, więc to, co było modne kilka lat temu, dziś często nie wygląda dobrze. Dotyczy to również wykończenia dachu. Orynnowanie prostokątne zyskuje na popularności, bo ma wiele zalet, w tym:

  • większą wydajność i pojemność w stosunku do okrągłych rynien,
  • nawet podczas dużego deszczu woda nie przelewa się górą i nie niszczy ścian,
  • pasuje do większości nowoczesnych domów,
  • jest bardzo wytrzymałe i estetyczne.

Korzyści jest oczywiście o wiele więcej. Warte podkreślenia są również takie walory jak odporność na działanie czynników atmosferycznych oraz przystępne ceny.

Rodzaje rynien prostokątnych

Producenci przeważnie oferują kompletne orynnowania wraz z rurami spustowymi oraz mocowaniami. Najczęściej wyroby te sprzedawane są w dwóch podstawowych wersjach. Na rynku znajdziesz rynny:

  • PVC,
  • stalowe.

Niezależnie od tego, które z nich wybierzesz, otrzymujesz wysokiej jakości orynnowanie – estetycznie wykonane i bardzo trwałe. Profil rynny idealnie dopasowany jest do kształtu dachu, tworząc z nim spójną całość. Dodatkowo możesz zamówić prostą w montażu maskownicę, która zasłania prostokątne konstrukcje, dając wrażenie braku okapu. Wyroby zwykle objęte są wieloletnią gwarancją: 35 lat dla rynien stalowych oraz 10 lat w przypadku produktów z  PVC.

Wybierz nowoczesne rozwiązania

Jak widzisz, prostokątne systemy orynnowania mają mnóstwo zalet. Zamów więc rynny PVC lub stalowe z oferty firmy Galeco i ciesz się praktycznym i estetycznym rozwiązaniem. Z całą pewnością będą one pasowały do Twojego nowoczesnego domu!