Kwadratowy zawrót głowy

Budowlana Marka Roku 2017 - Galeco

Firma Galeco od początku swojego istnienia (czyli ponad 20 lat) zaksakuje nas coraz to bardziej innowacyjnymi rozwiązaniami, jeśli chodzi o systemy odprowadzania wody deszczowej. Miejsce w czołówce producentów orynnowania Galeco zapewnia sobie przez podejście do systemu rynnowego oparte na połączeniu funkcjonalności z estetyką.

System rynnowy Galeco BEZOKAPOWYJedną z głównych innowacji wprowadzonych przez producenta był system Galeco BEZOKAPOWY, który wychodząc naprzeciw trendom w budownictwie i nowoczesnym rozwiązaniom architektonicznym, dał możliwość ukrycia rynien w ociepleniu elewacji budynku. To pierwszy system Galeco, który wykorzystywał kwadratowy kształt i kąt prosty w profilu rynny. Ze względu na jego funkcjonalność i innowacyjność otrzymał międzynarodowy patent.

Niedługo potem firma zabrała się za unowocześnienie rynien zewnętrznych i wprowadziła prestiżowy system Galeco STAL2 , czyli stalowe kwadratowe rynny doskonale pasujące do nowoczesnych budynków dzięki maskownicom podsufitkowym, które zasłaniają rury spustowe. Tutaj warto wspomnieć o kolejnym nowatorskim rozwiązaniu Galeco, jakim jest łącznik doczołowy – specjalna uszczelka zapewniająca stuprocentową szczelność systemu, ale przy jednoczesnym zachowaniu dylatacji między połączonymi kwadratowymi rynnami.

Kolejna nowość wprowadzona na rynek na początku tego roku to system Galeco PVC2, który stanowi uzupełnienie dotychczasowej „kwadratowej” oferty, a jednocześnie jest bardziej ekonomiczną wersją systemu stalowego, mimo że nie ustępuje mu w niczym, jeśli chodzi o estetykę. Ten produkt został zresztą nagrodzony Złotym Medalem MTP.

Rynny kwadratowe plastikowe PVC2 - Galeco

Gdyby tego było jeszcze mało, również w tym roku, na targach BUDMA Galeco zaprezentowała system DACHY PŁASKIE, który stanowi niejako dopełnienie poprzednich trzech systemów i idealnie wpisuje się w „kwadratową” wizję Galeco.

Premiera Galeco 2018Odwodnienie dachów płaskich będące zmorą wielu dekarzy, staje się dużo prostsze dzięki owemu systemowi, którego innowacyjność polega na modułowości. System ów składa się z trzech elementów: wpustu dachowego, rury kanalizacyjnej oraz adaptera. Ten ostatni zaś, można powiedzieć, że odgrywa kluczową rolę, gdyż umożliwia szczelne połączenie wpustów dachowych i attykowych z kwadratowymi rurami spustowymi zarówno w systemie BEZOKAPOWY, jak i STAL2 oraz PVC2.

Zdaje się, że „kwadratowa” wizja świata wykreowana przez Galeco nie szybko zostanie wyparta przez inne rozwiązania. W budownictwie i architekturze bezwarunkowo królują bowiem trendy oparte na prostocie, wręcz minimalizmie, a Galeco wychodzi im naprzeciw. Jeśli kiedyś zostaną wyparte przez inne nowe trendy, to możemy się spodziewać, że właśnie Galeco podąży w ślad za nimi i zaprezentuje kolejne innowacje.

One Comment on “Kwadratowy zawrót głowy”

Comments are closed.