Optymizm przede wszystkim!

Galeco 20 lat

Polacy coraz chętniej kupują produkty polskie – także w branży budowlanej. Trend ten wpisuje się w ogólnoświatową modę na wspieranie rodzimych producentów, co nie tylko wpływa na gospodarkę krajową, ale także dobrze realizuje ekologiczne podejście ograniczające koszty transportu. Trudno się zresztą takiemu podejściu dziwić, coraz więcej w Polsce jest bowiem firm, które są atrakcyjne cenowo, oferując przy tym materiały o podobnej jakości jak znane marki. Jednym z takich producentów jest firma Galeco – lider sprzedaży systemów odprowadzania wody deszczowej.

O tym, co jest podstawą sukcesu firmy, która powstała ponad 20 lat temu w Krakowie chętnie opowiada jej prezes, Szczepan Buryło. Jak twierdzi, to co wyróżnia Galeco to nastawienie – zarówno wewnątrz firmy jak i względem klienta. Swoim pozytywnym komunikatem i nie mniej pozytywnymi emocjami przekonują do siebie coraz większą liczbę inwestorów, tak polskich jak i zagranicznych. Ma to swoje odbicie nie tylko w dobrej sytuacji firmy, nielicznych reklamacjach w skali roku, ale też filozofii firmy, której wyrazem jest uśmiechnięte logo, symbolizujące przekrój najbardziej znanego produktu Galeco – półokrągłej rynny z krawędzią zawiniętą do wewnątrz. To jedyne takie na świecie rozwiązanie zostało zresztą opatentowane.

Galeco wyrosło na ogromnym doświadczeniu jej założyciela. Szczepan Buryło, zanim zdecydował się założyć spółkę, przeszedł długą drogę, która pozwoliła mu zdobyć odpowiednie doświadczenie. Zaczynał jako dekarz, następnie dystrybutor importowanych systemów orynnowania. Swoją firmę właściwie założył od zera: – Zaczynaliśmy od malutkiego składzika, dwóch pokoi i kilku osób pracujących razem. Tworzenie jednak firmy od początku nas cieszyło. Wcale nie chodziło mi, aby za wszelką cenę zarabiać pieniądze, koncentrowałem się na ludziach. Stworzyliśmy więc zespół ludzi kreatywnych, którzy dbają o klienta, a także o jakość produktów. Chciałem, by Galeco stało się liderem na polskim rynku. Wtedy wydawało się to utopią, ale bez marzeń nie można przecież odnieść sukcesu! – opowiada prezes Buryło.

I rzeczywiście, Galeco ogromną wagę przywiązuje do odpowiedniego wyboru pracowników – tylko podział obowiązków i odpowiedzialne ich delegowanie pozwala na to, aby sprostać rosnącym oczekiwaniom rynku. Jak tłumaczy prezes Buryło, rekrutując kolejnych pracowników, kieruje się głównie tym, jak dobrze dogaduje się z kandydatem. Podstawą dobrego funkcjonowania przedsiębiorstwa jest bowiem zaufanie oraz wzajemne zrozumienie.

„Uśmiech na deszcz”, czyli hasło firmy to fundament, na którym budowana jest jej pomyślność. I ten wszechobecny optymizm czuć w Galeco, która swoimi produktami udowadnia, że nawet brzydką pogodę przekuć można na sukces!