Rynnowe DIY – 5 rzeczy, które można zrobić ze starej rynny!

Czasem w naszym otoczeniu znajdują się przedmioty, o których nigdy nie pomyślelibyśmy, że mogą spełniać inną funkcję niż ta z góry im przypisana. Okazuje się jednak, że wystarczy odrobina kreatywności, by stworzyć z nich coś zupełnie innego – zaskakującego, ale jednak bardzo przydatnego. Przykładem takich przedmiotów mogą być rynny. Z ich niepotrzebnych fragmentów można wykreować niebywałe cuda, które udekorują wnętrze naszego domu, jednocześnie znacznie ułatwiając nam życie. Oto małe rynnowe DIY!

1.Osłonka na rośliny

Młode, kiełkujące roślinki jeszcze nie umieją “stawić czoła” nieprzyjaznym warunkom atmosferycznym, dlatego potrzebują nieco naszej pomocy. Do osłonienia ich przed deszczem i wiatrem najczęściej wykorzystuje się fragment plastikowej butelki, ale równie dobrze może to być niewielka część rynny! By w ogródku było jeszcze ładniej, rynny można pomalować na kolorowo.

2. Doniczka

Jeśli jesteśmy już w temacie roślin, to fragment rynny doskonale sprawdzi się także jako doniczka na kwiaty lub zioła. Wystarczy, że będziemy akurat w posiadaniu większego kawałka aluminiowej rynny. Za pomocą specjalnie wzmocnionych nożyc możemy dociąć ją na pożądaną długość, a następnie zabezpieczyć boki dobrze dociśniętymi zaślepkami i silikonowym uszczelniaczem.

3. ”Chłodziarka” do napojów

Jednym z bardziej kreatywnych pomysłów na wykorzystanie kawałka rynny jest umieszczenie jej na stole piknikowym w roli chłodzącego wiaderka do napojów. Jeśli dysponujemy stołem wykonanym z drewnianych desek to wystarczy, że usuniemy z niego centralną deskę i zastąpimy ją właśnie wspomnianą rynną. Podobnie jak w poprzednim przypadku, jej boki powinniśmy zabezpieczyć zaślepkami oraz silikonem. Do środka możemy nalać chłodnej wody i nasypać lodu, a następnie włożyć tam butelki z napojami. To świetne rozwiązanie na ogrodową imprezę!

4. Półka na narzędzie, książki lub inne szpargały

Jeśli mamy dość długi kawałek aluminiowej rynny, możemy podzielić go na równe części i przytwierdzić je do dwóch desek, tworząc coś na kształt drabiny – albo, jak kto woli, kreatywnego regału z rynien! Tego typu rozwiązanie świetnie nada się do piwnicy lub garażu, bo w takich “półkach” można przechowywać narzędzia albo niepotrzebne szpargały. By całość estetycznie się prezentowała, rynny i deski pomalujmy na ten sam kolor.

5. Osłonka do kabli

Podobnie jak w przypadku kiełkujących roślin, z rynny możemy zrobić osłonkę – ale tym razem taką, która będzie zasłaniała kable kłębiące się pod biurkiem. Wystarczy, że przykręcimy jej fragment do tylnych nóg biurka (najlepiej, jeśli stoi ono pod ścianą). W środku rury umieszczamy kable. Już nie musimy martwić się o to, że przypadkiem przydeptamy jakiś przewód!

Pomysłów na rynnowe DIY może być wiele – te wymienione powyżej to dopiero kilka z całego mnóstwa fascynujących inspiracji ! Jak myślicie, jakie jeszcze przedmioty można zrobić ze starej rynny?