Biała elegancja

Biel to kolor uniwersalny – kojarzy się tak z elegancką tradycją, jak i prostą nowoczesnością. Kolor biały w architekturze wykorzystywany może być na różne sposoby, dając niemal gwarantowany efekt. Nic więc dziwnego, iż polski lider produkcji orynnowania – krakowska firma Galeco – do swojego asortymentu wprowadziła podbitkę dachową w tym kolorze.

Podbitka dachowa, zwana także podsufitką to element coraz popularniejszy wśród polskich inwestorów. Powodem może być połączenie dwóch ważnych zalet – funkcjonalnej ochrony wnętrza dachu oraz estetycznego, robiącego wrażenie wykończenia okapu. Główną rolą podbitki jest zabezpieczenie więźby oraz krokwi dachowej przed niszczycielskim działaniem warunków atmosferycznych – wilgoć, wiatr oraz promienie słoneczne mogą bowiem konstrukcję dachu poważnie uszkodzić. Co więcej, element ten to także osłona przed zwierzętami, które we wnętrzu dachu znajdują często schronienie – drobne gryzonie, ptaki czy owady mogą przy tym poważnie osłabić elementy konstrukcyjne oraz izolację. Więcej porad dotyczących podbitek dachowych znajdziecie tutaj.

Wybierając podsufitkę kierować należy się m.in. ich wyglądem. Dobrze wyglądająca to taka, która świetnie współgra z całym budynkiem – tak jego elewacją, jak i dachem oraz stolarką. Ma stanowić uzupełnienie stylistyczne i kolorystyczne. Inwestorzy nie muszą dziś narzekać na brak możliwości – na rynku bowiem znajduje się szeroki wachlarz produktów wykonanych z różnych materiałów: drewna, blachy oraz PVC. I właśnie z tworzywa sztucznego została wykonana biała podbitka Galeco.

Produkt ten wyróżnia się nie tylko swoim eleganckim wyglądem. To także materiał świetnej jakości, niezwykle odporny na działanie warunków atmosferycznych oraz świetny w używaniu. Po pierwsze panele PVC bardzo łatwo zamontować i nie zabiera to zbyt wiele czasu. Świetnym wsparciem jest przy tym kompletny system listew montażowych, które pasują do każdego okapu. Podsufitka z tworzywa sztucznego nie wymaga także w konserwacji, co sprawia, iż jest ona zdecydowanie bardziej przyjazna użytkownikowi od drewnianej czy metalowej.

Białą podbitkę warto więc wybrać, jeśli marzy się o pięknym domu w stylu skandynawskim – minimalistycznych i niebywale wprost popularnych na całym świecie. Dzięki białemu wykończeniu okapu, dach wyglądać będzie niezwykle efektownie!