EKSPLOATACJA RYNIEN

Dobrze zainstalowany system rynnowy nie tylko poprawia atrakcyjność domu, ale także odgrywa kluczową rolę. Z drugiej strony, dysfunkcyjne rynny są niepotrzebnym zmartwieniem i mogą prowadzić do poważnych problemów. Właściciele domów powinni sprawdzać swoje rynny, ponieważ mogą one opadać czy odkształcać się.

Opadanie rynny

Opadanie rynien to najczęściej wynik codziennego zużycia. W miarę upływu czasu, rynny tracą na wartości z powodu różnych czynników. Jednak prawidłowo zamontowany system rynnowy, niezależnie od materiału, będzie spełnił swoje zadanie. Co prawda mogą pojawić się nieszczelności oraz opadanie rynny, jednak dzieje się tak w sytuacji błędnego montażu lub zmęczenia materiału.

Niewłaściwa instalacja

Instalacja ma kluczowe znaczenie, ponieważ może być podstawą życia i wydajności rynny. Tylko eksperci rynnowi mogą zaprojektować system odpowiedni do struktury domu. Mogą również polecić odpowiednie rozmiary, materiały i inne elementy, które pasowałyby do potrzeb właściciela domu. Rynny nie będą spełniały swojego zadania, jeśli zaczną zawodzić przedwcześnie z powodu nieprawidłowej instalacji.

Dla bezpieczeństwa domu oraz łatwej instalacji, jako pierwsi na rynku – firma Galeco stworzyła uniwersalny narożnik regulowany, maksymalnie skracający czas i koszt montażu systemu rynnowego.

Zły rozmiar rynny

Patrząc na systemy rynnowe z daleka, wszystkie mogą wyglądać tak samo – jednak tak nie jest. Istnieją czynniki, które należy rozważyć, aby określić idealny rozmiar. Dachy o bardziej stromych zboczach, mogą wymagać większych rynien, aby skutecznie zmieścić strumień wody deszczowej. Poza tym, profesjonalni wykonawcy biorą również pod uwagę średnią wielkość opadów na danym obszarze, ponieważ będzie to czynnik decydujący o wielkości rynny.

Zatkane rynny

Jest to powszechny scenariusz wśród nieruchomości. Wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia – jak gałązki, brud czy liście, gromadzą się i ostatecznie blokują sprawny przepływ. Powoduje to nie tylko cofanie się wody, ale także jej gromadzenie, co wpływa na dodatkową wagę powodującą, że rynna z czasem może opadać. Właśnie dlatego, eksperci firmy Galeco, stworzyli innowacyjny kształt rynien, zabezpieczający przed przelewaniem wody, nawet podczas obfitych opadów.

Ekspozycja na trudne warunki pogodowe

Opadanie rynny może mieć miejsce po ekstremalnych warunkach pogodowych, takich jak silne burze, tornada, gradobicia, śnieg itp. Gdy natura bezpośrednio uderza w osprzęt, elementy mogą ulec zniszczeniu i mieć tendencję do osuwania się.

Prawidłowy montaż oraz regularna konserwacja rynien są niezbędną czynnością która sprawi, że rynny będą funkcjonalne a także schludne wyglądać przez długi czas. Niepowodzenie w samodzielnym rozwiązywaniu poważnych uszkodzeń, może prowadzić do dodatkowych niepożądanych problemów, takich jak wycieki, powodzie czy uszkodzenia domu, dlatego zawsze warto skonsultować sprawę z ekspertem.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą systemów odprowadzania wody deszczowej marki Galeco.