Jak najlepiej łączyć rynny?

Jak najlepiej łączyć rynny?

Nawet najlepszy, wysokiej jakości i nowoczesny system rynnowy nie spełni swojego zadania, jeśli jego montaż będzie źle przeprowadzony. Bardzo ważne jest więc prawidłowe łączenie rynien i wszystkich innych elementów składających się na instalację odprowadzającą deszczówkę. Co zrobić, aby zrealizować to poprawnie? Sprawdź już teraz, jak wykonują to specjaliści z branży!

Prawidłowy montaż haków rynnowych to podstawa

Zanim zaczniesz łączyć ze sobą poszczególne elementy systemu rynnowego, musisz zacząć od instalacji haków. To na nich później zostanie osadzona rynna. Specjaliści zalecają, aby odstawały od krawędzi dachu na 1/2 lub 2/3 swojej szerokości. Zakładając kolejne zaczepy, zadbaj o to, aby zachować minimalny spadek. Do tego zaleca się, aby hak nie znajdował się bliżej, niż 10-15 cm od rogu budynku czy pokrycia dachowego.

Przygotuj rynnę do jej późniejszego łączenia

Kolejnym krokiem jest docięcie poszczególnych elementów systemu rynnowego. Nowoczesne rynny zwykle wykonuje się z PCV, a więc zadanie to nie powinno sprawiać większych problemów. Tutaj najważniejsze jest, by ciąć rury w taki sposób, aby łączenia nie wypadały bezpośrednio na hakach. Gdy już to zrobisz, pozostanie tylko złączyć ze sobą poszczególne elementy. Do zabezpieczenia połączeń użyj specjalnych klamerek.

Oprócz tego koniecznie pamiętaj, aby:

  • unikać tworzenia odcinków orynnowania o długości powyżej 20 metrów,
  • równo, w pionie umieścić rurę spustową, kończąc jej odcinek około 30 cm nad poziomem gruntu,
  • po zakończeniu montażu sprawdzić szczelność instalacji odprowadzającej deszczówkę, wlewając do niej wodę.

Montaż systemu rynnowego może być prosty!

Wbrew pozorom przygotowanie instalacji zbierającej deszczówkę z dachu jest łatwym zadaniem. Przede wszystkim stawiaj na nowoczesne systemy rynnowe od cenionych na rynku producentów. Takie firmy jak Galeco, oferują gotowe zestawy, które bardzo szybko się montuje. Do tego na ich stronach znajdziesz szereg przydatnych informacji związanych z montażem rynien. Postępując zgodnie ze wskazówkami, na pewno prawidłowo wykonasz instalację!