Jakie rynny dla domu w stylu skandynawskim?

Jakie rynny dla domu w stylu skandynawskim?

W ostatnich latach architekci projektujący budynki coraz śmielej inspirują się stylem skandynawskim. Prosta konstrukcja, stonowana kolorystyka elewacji i minimalistyczne wykończenie przyciągają wzrok. Jednak jeśli planujesz zbudować taki dom, powinieneś dobrze zastanowić się nad wyborem systemu orynnowania. Sprawdź już teraz, które rynny sprawdzą się najlepiej!

Dom w stylu skandynawskim z bezokapowym dachem

Charakterystycznym elementem wielu domów w stylu skandynawskim są skośne dachy pozbawione okapu. Mamy tutaj płynne przejście z pokrycia dachowego na elewację, którą często wykonuje się z naturalnego drewna. W efekcie niezwykle istotne staje się stworzenie wydajnego systemu rynnowego.

Rynna musi skutecznie odprowadzać wodę z dachu nawet podczas intensywnych opadów. Przelewająca się deszczówka stanowi poważne zagrożenie dla drewnianej konstrukcji. Jednocześnie bardzo istotne jest to, aby orynnowanie dobrze komponowało się z budynkiem. Jego klasyczna, półokrągła wersja może zbyt mocno rzucać się w oczy. Na szczęście istnieje ciekawa alternatywa – rynny bezokapowe, które idealnie sprawdzą się na takich domach.

Dlaczego warto postawić na rynny bezokapowe?

Jedną z głównych korzyści wynikających ze stosowania tego rozwiązania jest możliwość estetycznego ukrycia orynnowania. W systemach bezokapowych wykorzystuje się specjalne maskownice tworzące idealnie gładką powierzchnię. Do innych zalet ich używania należy zaliczyć:

  • możliwość wykorzystania rur o kwadratowym profilu, które skutecznie odprowadzają wodę z dachu,
  • doskonałą szczelność instalacji,
  • wieloletnią trwałość przy zastosowaniu komponentów wysokiej jakości.

Co ważne, wkomponowanie rynien bezokapowych w budynek na etapie jego projektowania jest bardzo proste.

Postaw na dyskretne i wydajne orynnowanie

Jak widzisz, istnieje możliwość zbudowania orynnowania dyskretnego i jednocześnie bardzo wydajnego. Obecnie coraz więcej firm ma w swojej ofercie nowoczesny system bezokapowy, w tym producent Galeco. Stawiając na takie rynny, możesz mieć pewność, że fasada domu w stylu skandynawskim będzie się pięknie prezentować.