Rynna inna niż wszystkie

Rynny w budownictwie do tej pory traktowane były jako jeden z elementów i materiałów budowlanych, zaraz obok blachy, dachówki czy materiałów termoizolacyjnych dachu. Montaż rynny niewątpliwie jest wymagany, w celu ochrony dachu oraz elewacji budynku przed zalaniem przez wodę opadową, ale nie zawsze system rynnowy trzeba traktować jako „zło konieczne”, które będzie szpecić budynek.

Co bardziej świadomi i czuli na estetykę inwestorzy oraz architekci, coraz częściej zaczynają postrzegać rynnę jako element dekoracyjny nowoczesnego domu. Stało się to za sprawą wprowadzenia na rynek rynny innej niż wszystkie dotychczasowe, czyli rynny kwadratowej.

Obecnie trendy w architekturze, a także w wystroju wnętrz, zmierzają do upraszczania form i rezygnacji z przepychu, na rzecz kwadratowych i prostych kształtów. Taki trend zaobserwowano również u producentów materiałów budowlanych. Producenci dachówki czy blachodachówki coraz chętniej wypuszczają na rynek pokrycie dachowe w kwadratowej, prostej formie bez zbędnych pofalowań czy zaokrągleń. W przypadku rynny takie posuniecie zastosowała firma Galeco, polski producent orynnowania, który w 2012 roku wprowadził na rynek kwadratową rynnę z możliwością ukrycia jej w elewacji. W kolejnych latach powstała rynna stalowa oraz rynna plastikowa o profilu kwadratu do montażu tradycyjnego.

Ciekawym rozwiązaniem systemowym tego producenta jest kwadratowa rynna stalowa o nazwie Galeco STAL2, która jest propozycją dla inwestorów i architektów poszukujących świetnych parametrów i nowoczesnych rozwiązań.

Estetyka dla wymagających

Innowacyjność tego orynnowania systemu polega na zastosowaniu kwadratowego profilu we wszystkich elementach systemu rynnowego. W przypadku rynny jest to dodatkowy atut, gdyż idealnie przylega ona do deski doczołowej, a przede wszystkim może zostać zakryta stalową maskownicą podsufitkową. Maskownica jest elementem dostępnym w systemie Galeco STAL2, którą zatrzaskuje się w dolne zamki haków doczołowych, co w efekcie daje gładkie wykończenie okapu. Dzięki temu dom zyskuje nowoczesny, estetyczny wygląd, jego użytkownicy zaś mogą korzystać z doskonałego rozwiązania funkcjonalnego.
Kwadratowy profil posiadają także rury spustowe, prowadzone na zewnątrz elewacji. Geometryczna forma czyni z nich dyskretny element dekoracyjny, świetnie komponujący się z całością bryły nowoczesnego budynku.
Aby uzyskać jeszcze lepszy efekt prostego, minimalistycznego okapu, producent proponuje montaż dekoracyjnej podsufitki dachowej z systemu Galeco NOVA.

Geometryczna funkcjonalność

System rynnowy Galeco STAL2 idealnie sprawdza się w budownictwie jednorodzinnym, deweloperskim oraz obiektach przemysłowych. Innowacyjny kształt profilu rynny i rury spustowej to nie tylko atut estetyczny. Dzięki kwadratowemu profilowi rynny, system rynnowy jest bardziej wydajny, a najwyższa jakość materiałów i technologii wykonania zapewnia efektywne, bezawaryjne działanie, potwierdzeniem tego jest 35 letnia gwarancja. Obok doskonałej funkcjonalności, firma stawia także na dobry, współczesny design, chcąc odpowiadać na bieżąco na zmieniające się potrzeby klientów.

Więcej informacji na stronie www.galeco.pl