Idealny profil? Kwadratowy

Rynna kwadratowa

System rynnowy nie musi zawsze wyglądać tak samo. Oprócz okrągłych rynien, na rynku dostępne są także rynny kwadratowe, które swoją innowacyjnością zachwycą niejednego miłośnika architektury.

Minimalistyczna elegancja
Jedną z firm, w ofercie której znajdują się tego typu rynny jest Galeco. System rynnowy STAL² oparty jest na kwadratowym profilu rynny oraz rury spustowej. Rozwiązanie to nadaje się w szczególności do domów nowoczesnego typu o minimalistycznym stylu architektonicznym. Dlaczego? Ponieważ przednią część rynny można zasłonić za pomocą maskownicy podsufitkowej, tak aby całość elewacji sprawiała wrażenie gładko wykończonej.

Łatwe maskowanie
Maskownicę montuje się na specjalnym haku doczołowym, który w każdej chwili można w łatwy sposób zdjąć – tak, aby można było przeprowadzić potrzebne prace konserwatorskie. Estetyczne wykończenie okapu umożliwia także wyprofilowanie rynny na kształt litery „J”. Dzięki temu bez problemu można wsunąć panel podbitki dachowej, co nada elewacji jeszcze lepszego wyglądu.

Oby do wiosny
Zasłonięcie przedniej części rynny maskownicą oraz estetyczny kwadratowy profil rur spustowych, poprowadzonych na zewnątrz elewacji, tworzy naprawdę efektowną całość. System rynnowy o profilu kwadratowym będzie dostępny w ofercie Galeco od marca 2015 roku.

Jeśli chodzi o wydajność rynny kwadratowej, to jest ona większa niż w przypadku standardowej, okrągłej wersji. Galeco oferuje także trzy wersje kolorystyczne tego systemu: czekoladowy brąz, czarny oraz grafitowy.