Są rynny ocynkowane i jest LUXOCYNK

rynna ocynkowana

Stalowe rynny powleka się warstwą ocynku, który jest naturalnym środkiem antykorozyjnym zwiększającym jakość i wytrzymałość stali na działanie czynników atmosferycznych.

Systemy rynnowe ze stali ocynkowanej to alternatywa dla rynien z tworzywa sztucznego i drogich systemów ze stali powlekanej. Producent orynnowania, firma Galeco, wprowadził do swojej oferty ciekawy produkt, który bazuje na rozwiązaniach znanych z systemów stalowych Galeco i typowych rynnach ocynkowanych, z tymże cechują się podwyższoną odpornością na korodowanie. Jakie cechy ma system rynnowy Galeco LUXOCYNK?

Powłoki ochronne

Elementy systemu rynny ocynkowanej zostały stworzone ze szwedzkiej stali najwyższej jakości oraz powleczone warstwą organiczną z cynku. Sposób produkcji oraz powlekania warstwą ocynku sprawia, że na powierzchni stali nie tworzy się tzw. struktura kwiatu. Dodatkowa warstwa polimerowa zabezpiecza ocynk przed zarysowaniami, przez co powłoka ochronna zyskuje większe właściwości antykorozyjne i zapewnia długotrwałe użytkowanie. Rynna pokryta chromem prezentuje się także bardzo estetycznie, jest połyskująca i gładka, co ma także właściwości użytkowe. Niski współczynnik chropowatości sprawia, że do ścianek rynny i rury spustowej nie przylegają zabrudzenia, liście i inne odpady, dzięki czemu system rynnowy nie zatyka się. Uniwersalny, metaliczny kolor orynnowania będzie komponował się z każdym pokryciem dachowym czy elewacją budynku.

Cechy systemu rynnowego

System rynny ocynkowanej Galeco produkowany jest w rozmiarze 135/100,150/100 oraz 150/120. Gwarancja na korozję perforacyjną wynosi 10 lat. Rynna posiada pogłębiony profil kontynentalny, który ma większą pojemność od odpowiadających im profili skandynawskich – najczęściej dostępnych na rynku. Charakterystyczne wywinięcie krawędzi rynny do wewnątrz gwarantuje, że woda deszczowa nie wychlapuje się podczas obfitych opadów. System zawiera szereg innowacyjnych elementów, takich jak szerokie łączniki klamrowe (brak konieczności lutowania, choć nie ma żadnych przeciwwskazań do takiego łączenia elementów długich ), zaślepki uszczelkowo-zaciskowe, łuki o niestandardowych kątach sprawdzające się w skomplikowanych konstrukcjach dachu.

Za 3 metrowy odcinek rynny zapłacimy 44,65 zł brutto. Do tego haki doczołowe w cenie ok. 6,5 zł/ szt. Pojedynczy łącznik klamrowy to niespełna 13 zł/szt. Za łuki o kącie 90 stopni zapłacimy 39,24 zł, a za łuki o niestandardowych kątach 58,86 zł. Nie można zapomnieć o rurach spustowych: za 3 metry zapłacimy 49,52 zł brutto. W koszty należy wpisać jeszcze drobne elementy takie jak: mufa, zaślepki czy odpływ.

Źródło: Systemy Rynnowe Galeco